Milling Machine
Prominent & Leading Manufacturer from Ahmedabad, we offer cnc vertical milling machine.
Cnc Vertical Milling Machine
Approx. Price: Rs 15,00,000 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Table Size | 600 x 300 mm |
| X Travel | 500 mm |
| Spindle Power | 5.5 kW |
| Spindle Speed | 6000 rpm |
| Spindle Taper | BT40 |
| ATC Capacity | 12 tools |
| Axis Count | 3 axis |
| Controller Brand | Siemens |
| Guideway Type | LM guideway |
Pioneers in the industry, we offer cnc milling machine, cnc machining centre and cnc vertical milling machine from India.
Welcome to our cutting-edge CNC Milling Machine! This powerful tool is perfect for precision machining, whether you're a professional in the industry or a DIY enthusiast. With its advanced technology and high-quality materials, this machine will bring your projects to the next level.Request
Callback